הגבירה הירוקה

0

הכירו את גילי שולץ, שמכירה את רזי גוגל ופייסבוק לא פחות מאשר את סצינת הברים בחיפה ואת שביל ישראל

גילי שולץ (28) הגיעה אל ההדרכה במקרה. "הייתי צעירה מבולבלת", היא אומרת, "לא ידעתי מה ללמוד. התחלתי ללמוד בטכניון ואחר כך באוניברסיטה. התחלתי תואר בביולוגיה, אבל לא סיימתי. לא גיליתי עניין. התחלתי לעבוד בפרסום ושיווק מדיה ובמשרדי עורכי דין בתפקידים שונים".
ואז, חברה טובה, שהייתה ממש מנטורית שלי, מורת דרך בעצמה, הציעה לי לעשות קורס מורי דרך. "את תיהני מהקורס", אמרה לי, "גם אם לא תעסקי בהדרכה".
"בפברואר 2016 סיימתי את הקורס. מכיוון שהיה לי רקע בשיווק באינטרנט — עבדתי בחברה של בניית אתרי שיווק בגוגל ופייסבוק. פתחתי לעצמי אתר והתחלתי לעלות פוסטים בפייסבוק. ההזמנות לא איחרו להגיע. קידום באינטרנט ובפייסבוק מחייב ידע — מי שאין לו את הידע הזה נופל בידיהם של מומחים למיניהם שעולים לא מעט כסף ועלות הקידום והשיווק לא מכסה את ההוצאות. אבל, מכיוון שהיה לי ידע רב בנושא, ידעתי את מלאכת הקידום בעצמי, ומיתגתי את עצמי תחת הכותרת ״The Green Lady״."
היא מדריכה רק בעברית קהל של ישראלים, גמלאים, וועדי עובדים, חוגי משוטטים בשבתות שפיתחה לעצמה. בדרך כלל טיולים חד־יומיים ובעיקר קבוצות. דרך המדיה הדיגיטלית מגיעים אליה חברות תיירות גדולות ומארגני טיולים. יש לעתים טיולים ארוכים יותר. טיול יום הולדת לסבא למשל, שהמשפחה עשתה בעקבות מסע חייו באתרים שונים בארץ.
"הקהל שלי מורכב מהרבה לקוחות חוזרים, קבוצות חוזרות. קשרים שפיתחתי בשלוש השנים שבהם אני עוסקת בהדרכה", היא אומרת.
כבר בתחילה התמקדה בטיולי אוכל ושווקים. הלכה עם הטרנד ופיתחה לעצמה נישה משלה. העיר התחתית של חיפה והשווקים של ירושלים, נצרת ורמלה. לאחרונה בנתה טיול לדרום תל אביב, מסביב לתחנה המרכזית ולשכונת נווה שאנן. קינוחים פיליפינים, מנות חבשיות ועוד. בתחילה חקרה את הנושא. חיפשה את המסעדות, המקומות, החנויות ואפילו הבשלנים. אחר כך פיתחה את הטיול. בעקבות הטיולים הראשונים, והדיווח עליהם בצילומים בפייסבוק, הגיעו חברות ארגון הטיולים המובילות במשק.
טיולים נושאיים (למשל, סיור ברובע הנוצרי בירושלים שסובב סביב מפגש אישי עם הסוחרים) וטיולים קולינריים בעיקר, זה טרנד הולך ומתפתח. אוכל תמיד מרתק וזה טיול קליל עם הרבה הפסקות, הרבה שתייה ואלכוהול — מתאים מאוד להייטקיסטים צעירים עם תקציבים גדולים. אחד הסיורים הפופולריים שלה הוא סיור ערב בברים של העיר התחתית בחיפה. תל אביבים באים לחיפה כאילו זה חוץ לארץ, וסיור ערב שישי בברים של חיפה הפך ללהיט.
ברים זה טוב ויפה, ובכל זאת, אנחנו שואלים, מה המסלול האהוב עליך? "נחל נדר בכרמל", היא עונה. "יש בו הכול. טבע, מערה — מערת אורנית, ומעיין קטן — עין קדם, עם מים, נקבה ובריכה קטנה. יש כאן את כל המרכיבים שצריך במסלול טבע — מסלול שיש בו הכול עבור כולם".
"התנועה בפייסבוק, יחד עם הלקוחות החוזרים, מניבות עבודה רבה. עד כדי כך שהכשרתי כבר עובדת שתעזור לי בשיווק, בטיפול בלידים, ובקידום הדירוגים שלי בגוגל ובפייסבוק. החוכמה בפייסבוק היא לייצר פוסטים עם תוכן איכותי, שיגרמו לאנשים להגיב. גם אם זה ביקורת בונה על מקום מסוים — כמו הפוסט שהעלתי על בית הכנסת הטוניסאי בעכו — פוסט שהניב הרבה תגובות, כולל של מנהלת בית הכנסת. גם טעויות מקדמות תגובות. משפט שכתבתי על הבערת אש בעזרת אבני צור — מה שכיום כבר יודעים שהאדם הקדמון לא עשה — עדיין לא קיבל תגובות. אבל הן עוד יגיעו, וזה בסדר".
יש לגילי כבר מעל אלפיים עוקבים בפייסבוק, והכתבות שהיא מעלה מדורגות יפה בגוגל. בינתיים, להמשך, היא בוחרת נושא לתזה ולקראת סיום תואר שני בגיאוגרפיה, בנושא פיתוח וניהול משאבי תיירות. 

גילי שולץ, 052-8928378
Green-lady.co.il
צוות ארץ וטבע, צילומים: גילי שולץ

Share.

Comments are closed.