עקיצה בתחתית

0

הרכבת התחתית של לונדון, הרכבת התחתית הראשונה בעולם, מסיעה בכל שנה יותר מ־1.3 מיליארד נוסעים הממלאים בצפיפות מפורסמת את קרונות הרכבת ומסדרונות המעבר הארוכים שמתחת לאדמה.
מסתבר שבנוסף לבני האנוש מאכלסת את מנהרות התחתית של לונדון קבוצה ייחודית נוספת, של יתושים: כולכית מצויה טרדנית (Culex pipiens molestus) יתוש יחודי ועוקצני ביותר. צמד המילים הראשונות בשם הם השם המדעי של יתוש הבית המוכר והשנוא על כולנו. יתוש הרכבת התחתית שייך לתת מין אחר בשם: מולסטוס — המטריד.
תיאורים על המצאותם של יתושים במהנרות הרכבת החלו לצוף במהלך מלמחת העולם השנייה, אז הפכו תחנות התחתית למקלטים נגד הפצצות, ותושבי לונדון שנמלטו אליהם מאימת הבליץ הגרמני דיווחו על עקיצות קשות ומאוד מגרדות.
ב־1999 החליטה חוקרת אנגליה בשם קתרין ביירן לחקור את אוכלוסיית היתושים התת קרקעית הזו. כאשר היא הישוותה בין יתוש הרכבת ליתושי הבית הרגילים גלתה שמדובר בתת מין מובהק וייחודי. על פי הגנטיקה שלו הוא אינו קשור למיני היתושים החיים מעל על פני האדמה. היתוש שחי במנהרת ויקטוריה לדוגמא אינו דומה ליתוש שמסתובב בכניסה לתחנה.
לאחר שהוציאה מכלל אפשרות שהיתוש היגר אל מנהרות הרכבת מאירופה הגיעה ביירן למסקנה שהרכבת התחתית אוכלסה על ידי יתושים בעלי מאפיינים יחודיים בזכות התנאים המיוחדים השוררים במנהרות והבידוד היחסי שלהן.
הבידול המהיר של אוכלוסיית הייתושים במנהרות לונדון לתת מין ייחודי מוכרת בטבע — הדוגמא המפורסמת לתהליך זה הם הפרושים של איי גלפגוס, שבהם זיהה דרווין שינו אבולוציוני מהיר כיוון שהיו רחוקים ומבודדים מבחינה גנטית וללא מתחרים שיכלו למנוע את ההתפתחות האבלוציונית.
כיום כבר ידוע שהמולסטוס לא מתגורר רק ברכבת התחתית של לונדון. ב־2010 הוא התגלה גם במנהרות הרכבת התחתית בניו יורק ומאז במערכות של רכבות תחתית ברחבי העולם. כיוון שמערכת הרכבת התחתית העתיקה ביותר, של לונדון, היא בת 150 שנה, מתחוור שהמלטוס התפתח בלונדון תוך תקופה הזו, ככל הנראה בדרך הבאה: היתושים הראשונים שהגיעו לרכבת התחתית באנגליה מצאו מקווי מים עומדים בהם אפשר היה להטיל ביצים. כיוון שלא היו ציפורים למצוץ מהם את הדם (מה שעושים בדרך כלל היתושים מהם התפתח המולסטוס) הם התחילו לעקוץ ולמצוץ את דמם של היונקים שגילו במערכות הרכבות — עכברים ובני אדם. כיוון שאין עונות שנה במנהרת הרכבת, והאקלים הוא בדרך כלל חמים, היתושים איבדו את התניית הפעילות בהתאם לעונות השנה והם פעילים, גם מינית, במהלך כל השנה.
ההתפתחות האבלוציונית המהירה של היתושים במנהרות היא תוצאה של תנאי הקיום הייחודיים של מנהרות הרכבת, כאשר יתושי הרכבת התחתית מנסים לצאת מהמנהרות ולקיים אוכלוסיות מעל פני הקרקע הוא אינם מסוגלים לשרוד את החורף. וכך המולסטוס משגשג אך ורק במנהרות התחתית.
הנוסעים העתידיים של הרכבת התחתית של תל אביב על כל פנים יוכלו לפגוש במולטוס המתקיים בתנאי מזג אוור חמים. כך שבתחתית של תל אביב אם וכאשר תפתח, ימצא המולסטוס בית חם ונעים.

צוות ארץ וטבע

Share.

Comments are closed.