עד כלות הנשימה

0

ובכן, כבר רצתם את מרתון תל אביב. גם את ניו יורק ובוסטן כבר ביצעתם. אל ייאוש, יש עוד מרתונים מאתגרים בעולם – והם לא על מדרכות וכבישים סואנים כלל וכלל. להלן ארבעה מרתונים שאפשר להתחיל להתכונן אליהם

מרתון החומה הסינית

מי שנמאס לו מעט מלרוץ את המרתון שלו ברחובות עיר, אז מוזמן לנסות מרתון מסוג אחר: מרתון החומה הסינית הגדולה. מסלול המרתון, כפי שמעיד עליו שמו, נמשך לאורך החומה הסינית בת 2,200 השנים.
ההרשמה כרוכה במעט בירוקרטיה – איך לא. רצים זרים הרוצים להשתתף במרתון חייבים להירשם לסיור בן 6-7 ימים במכמני התיירות של ביג'ינג ואזור החומה. לעומת זאת יש עוד זמן לארגן את הפרטים. המרתון הקרוב מתוכנן ל–1 במאי, 2014.
greatwallchinamarathon.com

(arcticwatch.ca)

(arcticwatch.ca)

מרתון המעבר הצפון–מערבי

לאלה שכבר רצו את החומה הסינית אז אפשר להשתתף במרתון המעבר הצפון–מערבי (Northwest Passage) – אותו מעבר בין האוקינוס האטלנטי לאוקינוס השקט, שמגלי העולם של המאות הקודמות חיפשו ללא הרף בצפונה של היבשת האמריקאית. כאשר התגלה, בסופו של דבר על ידי ראולד אמונדסן בשנת 1905 אפשר היה לעבור בו רק במשך תקופת קצרות בשנה כאשר הקרח ביבשת הארקטית, בצפון כדור הארץ נמס. כיום, אופן מפתיע, בעקבות התחממות כדור הארץ כבר אפשר לנווט דרך המעבר הזה כמעט בכל ימות השנה. המרתון לאורך המעבר הצפון מערבי מתחיל בלודג' מבודד באי סומרסט (Somerset Islan), באזורים הארקטיים של קנדה, ונמשך לאורך קטעי חוף של המעבר המפורסם. לאורך המסלול מחכים לרצים איילים, לוויתני בלוגה השטים לאורך החופים, ומפעם לפעם גם דובי קוטב. המרתון מתקיים בתחילת יולי, כאשר השמש אינה שוקעת כלל במשך שעות היממה, והארץ הקפואה נמסה במקצת.
גם כאן, כמו למרתון החומה הסינית, אפשר להגיע רק באמצעות טיול מאורגן שכולל לינה, ארוחות, טיולי תצפיות בבעלי חיים, הסעה אל נקודת ההתחלה והסיום מהעיר ילוניף (Yellowknife) העיר הגדולה הצפונית ביותר של קנדה. המרתון הקרוב הוא ב–11-7 ליולי, 2014.
arcticwatch.ca/arctic-adventuresnorthwest-passage-marathon

(Army Corps of Engineers Europe District, Flickr)

(Army Corps of Engineers Europe District, Flickr)

מרתון הסהרה

מרתון דה סאבל (Marathon des Sables) נחשב למרתון הקשה בעולם. המסלול עובר במדבר הסהרה במרוקו, והוא נמשך על פני  ששה ימים. אורך המסלול כ–250 ק"מ. הרצים צריכים לרוץ עם כל ציוד והאוכל על הגב (להוציא מים). כל ערב מקבל המשתף מקום באוהל במחנה שמקימים המארגנים – וכך במשך ששה ימים. מספר המקומות למרתון הזה, הנחשב לאוטרה–מרתון, מוגבל ל–1200 רצים וכל הקודם בהרשמה זוכה. המרתון הקרוב הוא ב–14 באפריל, 2014 וההרשמה כבר החלה (אפשר להירשם גם לשנים הבאות ולהבטיח השתתפות). מזג האוויר יהיה מדברי והטמפרטורה היומית תנוע בסביבות 40 מעלות ומעלה, פני הקרקע יהיו בעיקר דיונות של חול טובעני. ההרשמה למשתתפים מישראל באתר:
www.marathondessables.co.uk

(Herbie Pearthree, Flickr)

(Herbie Pearthree, Flickr)

ריצת הספארי

בעוד שבאפריקה נפתחים מרתונים חדשות לבקרים זכות ראשונים מגיע לוותיק שבהם, מרתון הסאפריקום (Safaricom Marathon), שמטרתו גיוס כספים לשימור חיות הבר. הספארי מתקיים בשמורת חיות הבר לווה (Lewa Wildlife Conservancy) שבקניה, והוא כולל שני סיבובים של 21 קילומטרים כל אחד בתוך שטחי השמורה, בין חיות הבר. על מנת להימנע ממצבים לא נעימים עם בעלי חיים גדולים מוצבים לאורך המסלול פקחים חמושים, והליקופטר ומטוס קל מפטרלים ממעל. המירוץ נערך בסוף יוני. עדיין לא נקבע תאריך ל–2014.
www.safaricom.co.ke/safaricommarathon

 

Share.

Comments are closed.