אתרי מורשת, אשקלון

0

אשקלון היא עיר בת 4,000 שנה, ובתחומה אתרים משלל תקופות: הכנענית, הרומית, הביזנטית, הצלבנית והמוסלמית, ומימי עות'מאנים והבריטים. 83 אתרים היסטוריים בעיר הוכרזו כאתרים לשימור, והופקה מפת עיר חדשה הכוללת מסלולי תיירות שהאתרים שלובים בהם.
בין האתרים שכדאי לבקר בהם ישנה "חצר הסרקופגים" המצויה בגן הארכיאולוגי באפרידר ליד בית העם ההיסטורי, ובה ניצבים בין שאר הממצאים הארכיאולוגיים, שני סרקופגים מגולפים מאבן מאמצע המאה השלישית לספירה. עוד אתר מן התקופה הרומית הוא הקבר הרומי המעוטר, המכונה גם "קבר הנימפות". הוא נמצא על גבעת חול ברחוב יפה נוף, וכיום ניתן לבקר בו רק בתיאום מוקדם עם מדריכים מוסמכים.

אשקלון
08-6734019

גן לאומי אשקלון

גן לאומי השוכן על רכס הכורכר שלחופו של הים התיכון בדרום–מערב העיר. הגן תחום בסוללה עתיקה, שבראשה ניצבים שרידי חומה שהוקמה באמצע המאה ה–12. מראש הסוללה ניתן להשקיף על נופי הגן, בחלקו הצפון–מזרחי של הגן נחשף השער המקושת הקדום ביותר בעולם, שנבנה בשנת 1,800 לפנה"ס לערך. בשטח הגן מתקני שעשועים ושולחנות פיקניק.

דרך הטייסים, אשקלון
08-6736444

גן שעוני השמש

לא הרחק מן הגן הארכיאולוגי, ניצב פסל גדול של האמן יגאל תומרקין. הפסל עשוי בטון לבן וברזל שחור, ולצדו עומדים שני עמודי שיש.

רחוב הנשיא 2, אשקלון

Share.

Comments are closed.