מוזיאון תל אביב לאמנות

0

מוזיאון תל אביב לאמנות אשר נוסד בשנת 1932 בביתו של ראש העיר הראשון, מאיר דיזנגוף, הוא היום המוזיאון החשוב והמרכזי בישראל לאמנות מודרנית, ולמעלה מחצי מיליון מבקרים פוקדים אותו מדי שנה. תערוכות קבועות ומשתנות של אמנות מתקיימות בבניין המוזיאון וכן בביתן הלנה רובינשטיין הסמוך להיכל התרבות. האוספים הקבועים כוללים: ממיטבה של האמנות הישראלית משנות ה–20 ועד ימינו; אמנות אירופית מהמאות ה-19-16; אימפרסיוניזם ופוסט–אימפרסיוניזם; אמנות אירופית ואמריקאית של המאה ה–20; האוסף הגרפי של המוזיאון, הכולל למעלה מ–20,000 הדפסים ורישומים. בין גופי היצירה יוצאי הדופן שבמוזיאון: מבחר ייחודי של עבודות הציור–פיסול המוקדמות של ארכיפנקו ויצירתו של שאגאל, שאותה תרם למוזיאון עוד בטרם היווסדו. כמו כן, המוזיאון מציג תערוכות ישראליות ובינלאומיות בצילום, וידאו, עיצוב ואדריכלות. בביתן הלנה רובינשטיין מוצגות תערוכות של אמנות ישראלית עכשווית והכניסה חופשית לקהל. בנוסף מקיים המוזיאון במרכז מאירהוף חוגים לנוער ולמבוגרים בכל שפות האמנות הפלסטית.
ב–2 בנובמבר 2011 מוזיאון תל אביב לאמנות פתח את שעריו של הבניין החדש ע"ש שמואל והרטה עמיר.
האכסנייה החדשה מציגה אוסף מקיף של אמנות ישראלית בשלושה חללי תצוגה רחבי ידיים, גלריות עיצוב, גלריות לרישום והדפס, ספריית אמנות, אודיטוריום חדש וגלריה של תערוכות מתחלפות. הבניין החדש הוא מבנה ארכיטקטוני חדשני אשר עוצב על ידי האדריכל פרסטון סקוט כהן, והוא מתפרש על פני 18,500 מטרים רבועים. במרכז הבניין הוצבה היצירה "מפל האור", אובייקט פיסולי עוצר נשימה, הבנוי כספירלה ומאפשר זרימה של אור טבעי גם לפינות המרוחקות ביותר.
הבניין החדש של מוזיאון תל אביב יצטרף למבנה המרכזי של המוזיאון, ויהפוך לחלק מכיכר אחת גדולה – שתהווה "קומפלקס מוסדות התרבות" יחד עם התאטרון הקאמרי, האופרה הישראלית וספריית בית אריאלה.

א' סגור, ב', ד' ושבת 18.00-10.00, ג', ה' 21.00-10.00, ו' 14.00-10.00
שד' שאול המלך 27, מתחם גולדה מאיר
03-6077020
www.tamuseum.org.il

Share.

Comments are closed.