חוגגים בפורטו

0

פסטיבל יוחנן הקדוש
Festa de Sao Joao
פסטיבל יוחנן הקדוש, הוא יוחנן המטביל המשמש פטרונה של פורטו, נערך כל שנה בלילה שבין ה־23 ל־24 ביוני. זהו פסטיבל עליז, שמח, שבו התושבים יוצאים לרקוד ולצהול ברחובות. זהו לילה שבו מותר להכות זרים מוחלטים בפטישי פלסטיק מצפצפים (תופעה מוכרת גם במקומותינו), ופנסים סינים ממלאים את השמים. ברחבי העיר נערכים קונצרטים והופעות ללא תשלום, ובחצות הליל מפגן של זיקוקין דינור מעל הנהר מאיר את שמי העיר.
הפסטיבל הזה הוא רק חלק מפסטיבל הנמשך לכל אורך חודש יוני, ה־Festa da Cidade, חגיגת תחילת הקיץ, ובו ניתן לפגוש ברחבי העיר הופעות מוסיקאליות, מופעי ריקוד, מפגנים של כלי רכב עתיקים, רגטות (מפגני שייט) על הנהר, מנגלי סרדינים ועוד אירועים מכל הבא ליד כולל תחרויות ה־cascata — תצוגות של בובות המייצגים את סנטו אנטוניו(אנטוניו הקדוש), סאו ג’ואו (יוחנן המטביל) וסאו פדרו (פטרוס הקדוש). התצוגות הן לא רק של בובות של הקדושים השונים אלא כוללים גם בתים מיניאטורים — שבהם מתגוררות הבובות, ורכבות ומכוניות צעצוע לשירות הקדושים.
מי שאוהב פסטיבלים פורטו היא המקום בשבילו. בפברואר ומרץ מתקיים פסטיבל הפנטזיה הבינלאומי — פסטיבל סרטי סיי־פי ומותחנים. הפסטיבל שנערך במשך עשרה ימים מתקיים בפורטו מאז 1980. במרץ ובאפריל אפשר להגיע לפסטיבל האינטר־קלטי של פורטו (Interceltico do Porto) המוקדש לצלילים קלטיים מפורטוגל, גאליציה, בריטני, וולס, אירלנד וסקוטלנד.
במאי נערך ה־Fazer a Festa, פסטיבל תיאטרון בינלאומי הנערך ב”כפר התיאטרון” שמוקם בגני ה־Palacio de Cristal.
ביוני, בנוסף לפסטיבלים שפתחנו איתם, נערך גם פסטיבל סאו פדרו (29 ביוני) ופסטיבל ה־Porto Cartoon World — אחד הפסטיבלים הגדולים בעולם לקריקטורות. ביולי חוגגים בעיר את מצעד הגאווה ואת פסטיבל הפולקלור הבינלאומי. בשבוע האחרון של יולי מתחיל פסטיבל ה־Festa da Cerveja — פסטיבל הבירה של פורטו שנמשך עד לאוגוסט.
באוגוסט נערכת תהלוכות סאו ברתולומיאו (יום ראשון הראשון לאחר ה־24 באוגוסט). התהלוכה מסתיימת ברחצת הטהרות בים. ובסוף השבוע האחרון של החודש נערך ה־Noites Ritual — פסטיבל מוסיקה פורטוגלית.
בספטמבר חוגגים בפורטו את פסיטבל הג’אז של פורטו, ותחרות המוסיקה הבינלאומית. באותו חודש גם נערך הפסטיבל הבינלאומי למריונטות של פורטו, עשרה ימים של ריקודים, קרקסים, ותיאטרוני בובות.
פרטים מדוייקים בנוגע לכל פסטיבל ופסטיבל, ועוד כמה שלא נכללו ברשימה, אפשר למצוא באתר התיירות של העיר:
www.portoturismo.pt

Share.

Comments are closed.