לונדון: מידע למטייל

0

מתי לנסוע

לונדון תמיד מלאה בתיירים. החודשים העמוסים בשנה הם החל מהמחצית השנייה של אפריל, כאשר מתחיל להתחמם, ועד לסוף אוקטובר. גם בתקופה שסביב חג המולד העיר מלאה במבקרים. כמו במרבית המקומות בעולם, הזמן הטוב ביותר לראות את העיר הוא האביב והסתיו. במרס הטמפרטורה הממוצעת נעה סביב 10 מעלות, באפריל ובמאי הטמפרטורה במשך היום כבר נעה סביב 15 מעלות. כך גם בספטמבר ובאוקטובר. ביולי ובאוגוסט, למרות שהטמפרטורה הממוצעת במשך היום היא 22 מעלות, ישנן לעתים מכות חום המעלות את הטמפרטורות לגבהים שלא מוכרים באירופה. מכות חום אלה מהוות פגיעה קשה בלונדון, כי המיזוג עדיין לא רווח בבירת אנגליה.
וכמה מילים על הגשם: הזרזיף הלונדוני המכונה "דריזל", הוא מכה אמיתית. החורף בדרך כלל גשום ואפור, האביב נותן תקווה של פריחה, הקיץ יכול להיות חם ויבש או מלווה בדריזל אין סופי, והסתיו קריר. בקיצור, אי אפשר לדעת מראש וצריך לבוא מוכנים להכל. ארזו שכבות ביגוד, קחו מטרייה, והשאירו את תחזיות מזג האוויר לאופטימיים.

מתי לא לנסוע

בשבועות שבהם חלות חופשות מחצית הטרימסטר (Half Term) בבתי הספר בלונדון – במחצית השנייה של אוקטובר, באמצע פברואר ובמחצית השנייה של מאי (התאריכים בהתאמה: 29.10.12-2.11.12, 18.2.13-22.2.13, 27.5.13-31.5.13) כמובן, גם בשבוע הראשון של אוגוסט – שיא עונת התיירות, ובשבוע שלפני חג המולד.

הגעה

חמישה שדות תעופה משרתים את לונדון, ארבעה מחוץ לעיר (Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted), ועוד אחד בתוך העיר (London City Airport). הית'רו, 32 קילומטרים ממערב ללונדון, הוא הקרוב ביותר לעיר, עם חיבור ישיר ברכבת התחתית ללונדון. לוטון, 56 קילומטרים מלונדון, משרת הרבה מאוד טיסות מהארץ. אפשר להגיע עם שאטל אל תחנת הרכבת של שדה התעופה ומשם ברכבת לתחנת סנט. פנקריאס ולתחנות אחרות בלונדון. גאטוויק נמצא 45 קילומטרים מדרום ללונדון. רכבות בתדירות של 15 דקות מחברות בינו לבין תחנת ויקטוריה שבלונדון (בין השעות 1:30 ל–4:30 לפנות בוקר הרכבת איננה פעילה). אין כמעט טיסות מישראל לגטוויק. לונדון סיטי, המחובר לעיר ברכבת עלית, משרת בעיקר טיסות קצרות מאירופה.
אפשר להגיע אל העיר מכל שדות התעופה באמצעות שירות אוטובוסים או מוניות, אך הדרך הנוחה והזולה ביותר היא בעזרת הרכבות.
דרך נוספת להגיע ללונדון היא באמצעות היורוסטאר – הרכבת האירופית המהירה המחברת בין לונדון לבריסל ולפריז. היא מגיעה ויוצאת בתחנת סנט פנקריאס במרכז לונדון.

עלויות

לונדון היא עיר יקרה. חדר זוגי כולל ארוחת בוקר במלון ברמת תיירות בינונית ומטה יעלה לא פחות ממאה פאונד. בלונדון אלפי מסעדות והמחירים לארוחה נעים מעשרה פאונד או מעט פחות מכך לאדם, ועד לשמיים. ארוחות ערב במסעדה נאה תעלה בממוצע כ–20-15 פאונד לאדם. לחלק גדול מהמוזאונים בלונדון הכניסה חופשית, אבל במקומות שכן גובים כסף – קחו בחשבון כארבעה פאונד ויותר דמי כניסה. כרטיס להצגת תאטרון יעלה כ–25 פאונד.

תחבורה

בלונדון הולכים ברגל ונוסעים ברכבת התחתית. על מנת לחסוך בהוצאות על הרכבת התחתית, מומלץ לרכוש את האויסטר קרד (Oyster Card) בשלושה פאונד, שמאפשר להשתמש בה במחיר נמוך יותר מהמחיר הרגיל. אפשר למלא את הכרטיס כל פעם מחדש ובסוף הביקור לקבל חזרה את הסכום שעוד לא השתמשתם בו. אפשרות אחרת, פחות מומלצת, היא לרכוש כרטיס Travelcard Pass שמאפשר נסיעה בלתי מוגבלת בתחתית, באוטובוס וברכבת בלונדון (5.10 פאונד ליום, ללא שעות השיא). בכרטיס היומי יש אפשרויות רבות שאפשר לבחור בהן. שעות השיא הן עד ל–09:30 בימות השבוע.

חשמל

זרם החשמל בלונדון הוא 230-220 וולט, בדומה לארץ, אבל התקע שונה לחלוטין.
זה תקע עם שלושה פינים רחבים. בקיצור, אל תיסעו בלי מתאם.

נוסעים ללונדון: הזמינו את מדריך מטרופוליס ללונדון

Share.

Comments are closed.