אמסטרדם: בירה, גבינה ומצב רוח

0

להולנדים לא צריכות להיות התלבטויות קשות באשר לארוחת הבוקר. פרוסת לחם (שיפון, למשל) ועליה חתיכת גבינה, מן המשובחות שהולנד יכולה להציע, פותרת מיד את הבעיה. ההולנדים גאים בגבינות שלהם, אותן החלו לייצא כבר במאה ה־13. טעמן המשובח, כך הם גורסים, מקורו בכרי הדשא המעולים שלהם. הקרקעות המנוקזות התגלו כאחו דשן המעשיר את חלב הפרות והופך אותו חומר גלם נפלא לייצור גבינה.

סוגי גבינות

הגבינה ההולנדית הידועה ביותר היא גאודה (ההולנדים מבטאים זאת: חאודה), התופסת כ־60 אחוזים מכלל ייצור הגבינות בהולנד. מוצאה בעיר בשם זה, השוכנת כ־50 קילומטרים מדרום לאמסטרדם, והיא מפורסמת ביריד הגבינות שלה המתקיים פעמיים בשבוע. הגבינה עשויה מחלב מלא וצורתה כגלגל שטוח, שמשקלו עשוי להגיע אף ליותר מ־35 קילוגרמים.
גבינת אדאם מחזיקה ב־27 אחוזים משוק הגבינות בהולנד. גם היא קרויה על שמה של עיר, השוכנת כ־22 קילומטרים מצפון לאמסטרדם. הגבינה מיוצרת מחלב שמן למחצה. צורתה עגולה. לשם ייצוא עוטפים אותה בשעווה אדומה; לתצרוכת פנים – בשעווה צהובה. המקומיים טוענים שרק חלב הפרות מצפון הולנד יכול להפיק את הטעם והמרקם העדינים שלה.
גבינת ליידן, על שמה של העיר ההולנדית המפורסמת בדרום־מערב הולנד, ידועה בתיבול זרעי כרוויה (קימל), או בכמון. כשהגבינה בשלה, טעמה עשוי להיות פיקנטי, מתאים מאוד כמתאבן לשתיית בירה.
גבינת פריזלנד קרויה על שמו של מחוז בצפון הולנד, הידוע בפרותיו המנומרות בצבעי לבן ושחור. טעמה של הגבינה בשל ופיקנטי בעיקר בגלל זרעי הכרוויה ותבלין הציפורן שבה. לגבינה דרגות חוזק אחדות, בהתאם לגילה: כשהיא צעירה (6־10 שבועות), טעמה עדין ומרקמה מזכיר שמנת. ככל שהיא "מתיישנת", טעמה הופך בשל.

ומה תשתו?

הבירה, משקה מאלט ששימש בימי הביניים כארוחה שלמה וסמיכה לאיכרים מזי הרעב, הפך לתעשייה משגשגת בהולנד. ב־1323 הפך רוזן הולנד את אמסטרדם לאזור חופשי ממס על בירה. מבשלות שכר רבות נפתחו אז בעיר, שהפכה למרכז תעשיית הבירה של האזור.
אחת ממבשלות השכר שפעלו בעיר במאה ה־16 הייתה מבשלת הואיברך (מילולית: ערמת חציר), ששכנה על קו התפר של אודה זיידה (הצד הישן) וניווה זיידה (הצד החדש), בחלק המערבי של העיר העתיקה. ב־1864 רכש חרהארט אדריאן היינקן את המבשלה, שנקראה על שמו. היינקן שקד על טיב הבירה שייצר והעסיק לשם כך מומחים זרים שפיתחו שיטות ייצור חדשניות. עד מהרה עברה המבשלה הקטנה לבית חרושת בסטאדהודרסקאדה שעל גדות תעלת סינגל. בשנת  1988, עם התרחבות הייצור, ניטש המפעל באמסטרדם. חברת היינקן מייצרת בירה בשני מפעלים – בהאג ובדן בוש. בית החרושת הישן פועל עתה כמרכז מבקרים וכמוזיאון להיסטוריה של הבירה.

נוסעים לאמסטרדם? הזמינו את מדריך מטרופוליס

Share.

Comments are closed.