נורמנדי: שמונת הגדולים

0

01 מון סן מישל (Mont St. Michel)

אחת הצלליות המפורסמות ביותר בעולם, האי הקטן הזה עם המנזר הבנוי עליו, שבשפל הופך לחלק מהיבשה, הוא אחד האתרים המבוקרים ביותר בצרפת ובין הראשונים שזכו להיכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית. כיום מנסים להציל את האי מהחול הנערם סביבו ו"מאיים" לחבר אותו חזרה ליבשה לתמיד.

normandy-8-02

02 שטיח באייה (Bayeux Tapestry)

רקמת התלייה הזו, 70 מטר אורכה וחצי מטר גובהה, שנעשתה לפני אלף שנה כמעט היא יצירה מרתקת המספרת את סיפור הפלישה של וויליאם הכובש לאנגליה. זהו למעשה מסמך תעמולה, בצורת "קומיקס", המתאר את האירועים בצורה מרתקת ומיסתורית ומביא את המבקר לתהות מי היה זה שהיה לו אינטרס שהשטיח הזה יקום ויהיה.

normandy-8-03

03 בריכת החבצלות של מונה בג'יוורני

בשנותיו האחרונות התגורר קלוד מונה בעיירה ג'יוורני בבית חווה ישן, שאותו הוא שיקם עם גן נאה סביב הבית. לימים הוא קנה את השטח הביצתי בקצה גנו והפך אותו לבריכה עם גשר יפני ושבה צמחים שלל חבצלות המים. הבריכה והגן של מונה הפכו לנושא מרכזי ביצירותיו של אחד ממייסדי הסגנון האימפרסיוניסטי.

normandy-8-04

04 צוקי הבהט של אטרטה

צוקי הקירטון הלבנבנים מסביב לאטרטה, על "רגל הפיל" העומד במים ומחטי האבן היוצאים ממנו, הם אחד מנופי הים המוכרים והמדהימים ביותר בעולם.

normandy-8-05

05 רואן (Rouen)

בירתו של וויליאם הכובש והעיר שבה ז'אן ד'ארק נשרפה על המוקד היא הבירה הבלתי מעורערת של נורמנדי כאשר במרכז העניין בה הקתדרלה הגדולה, פאר האמנות הרומנסקית–גותית, ורחובות העיר העתיקה של רואן.

normandy-8-06

06 חופי הנחיתה

מערך החופים שבהם נחתו צבאות בנות הברית ב–6 ביוני 1944, היה התפאורה לאחד הקרבות הקשים ביותר בהיסטוריה המודרנית — תחילת הסוף של השלטון הנאצי באירופה. עשרות אתרי זיכרון, בונקרים, מוזאונים ואנדרטאות מעטרים את חופי הנחיתה המקוריים ומהווים אתרי ביקור חשובים ביותר בזיכרון העולם המערבי.

normandy-8-07

07 הונפלר (Honfleur)

עיירת החוף בשפך נהר הסיין, הראשונה בשורת עיירות הנופש בחוף נורמנדי היא שריד נאה לעיירת דייגים מהמאה ה–19. סמטאות, בתי מסגרות עץ, נמל פנימי, כנסיית עץ עתיקה ושוק תוסס בימי חמישי — הופכים את העיירה לאחת מפנינותיה של נורמנדי.

normandy-8-08

08 קן (Caen)

בירת מחוז קלבדוס ועיר תוססת עם מספר אוניברסיאטות ואוכלוסיית סטודנטים מלאת חיים. אפשר לטייל במנזריה הרבים — שחלקם נהרסו ובמוזאון הנחיתה הגדול המהווה את ההקדמה הטובה ביותר לסיפור הנחיתה בחופי נורמנדי וסיפור הנצחת הזיכרון.

Share.

Comments are closed.