איסטנבול: חצי אי, ים ומיצר

0

בין היבשות

איסטנבול היא העיר היחידה בעולם ששטחה נכלל בשתי יבשות – אסיה ואירופה. בין שתי היבשות מפריד הבוספורוס, מיצר המקשר בין הים השחור בצפון וים השיש בדרום. איסטנבול יושבת לא רק בציר ימי חשוב, אלא גם בנתיב תנועה יבשתי ראשון במעלה, שהוליך ממרכז אסיה לאירופה. לאיסטנבול היו כל התנאים הגיאוגרפיים להפוך לבירת העולם, ובמשך מאות שנים – בתקופה הביזנטית ובתקופה העות'מנית – העיר לא החמיצה את ההזדמנות שהעניק לה הטבע.

קונסטנטינופול – העיר העתיקה

איסטנבול העתיקה, שהוקמה בחלק האירופי של העיר, יוצרת צורת משולש, המוקף במים משלושה עברים: מדרום – ים השיש, ממזרח – הבוספורוס, ומצפון – לשון ים קטנה החודרת אל היבשה לתוך שפכו של גיא עמוק. לשון ים זו, שאורכה כשמונה קילומטרים, ידועה בשם "קרן הזהב". כל שנותר לעשות הוא לבצר את העיר בחומה חזקה מצדה המערבי, והרי לכם מקום כמעט בלתי ניתן לכיבוש. בימיו של תיאודוסיוס השני, שחי במחצית השניה של המאה ה־5 לספה"נ, העיר הגיעה למלוא היקפה והשתרעה על שבע גבעות בולטות, ממש כמו רומא – בירתה הקודמת של העולם. בראשי הגבעות מתנשאים אתרים בולטים: כנסיית איה סופיה בראש הגבעה הראשונה, מסגד סולימנייה בגבעה השלישית, מסגד פאתיח' בגבעה הרביעית וכן הלאה. כל אלה מצטרפים יחדיו ומעניקים לעיר העתיקה את הצללית המסעירה והמרתקת שבערי העולם.
מצפון ל"קרן הזהב", שאותה חוצים שלושה גשרים, שוכן המרכז המסחרי של העיר וכיכר טקסים בטבורו. מהכיכר יוצאים רחובות אחדים, אחד מהם הוא רחוב איסתיקלל, שהפך למדרחוב תוסס.

בוספורוס

הבוספורוס הוא עולם בפני עצמו. כפרי הדייגים שלאורכו התמזגו זה כבר עם העיר. המיצר, שאורכו כ־30 קילומטרים, עטור בגבעות ירוקות משני צדיו, בבתים ציוריים ובמעגני סירות. רוחב המיצר במקום הצר ביותר הוא 700 מטרים. עומק המים הממוצע כ־50 עד 75 מטרים.

איסטנבול של אסיה

גם בצד של אסיה יש שכונות מעניינות. במיוחד ידוע רובע אוסקודר, היא סקוטרי הביזנטית, אזור מסחרי תוסס. אתר תצפית חשוב נמצא בראשה של גבעת צ'מליג'ה, משם נראים היטב מרחבי העיר.
איסטנבול אינה מסתיימת ביבשה. "איי הנסיכים", השוכנים בים השיש, הם חלק  בלתי נפרד ממנה. האיים מהווים את "הריאות" של איסטנבול, ובקיץ עוברים לשם רבים כדי לנוח מהרעש ומעשן המכוניות. מעבר לכל אלה, לכל העברים, משתרעים אינסוף פרברים ושיכונים.

רוצים לקרוא עוד על איסטנבול? להזמנת המגזין לחצו כאן

Share.

Comments are closed.