24-48 שעות באנטוורפן

0

24 שעות באנטוורפן
התחנה המרכזית, שנבחרה על ידי מגזין ניוזוויק לאחת מחמש תחנות הרכבת היפות בעולם, היא נקודת המוצא המושלמת לטיול בעיר. חצו את כיכר המלכה אוסריד אל רובע היהלומים, כדי להתוודע לכוח המניע של אנטוורפן, או אם אתם מבקרים עם ילדים, אל גן החיות. המשיכו אל אחת משתי השכונות של הקהילות הגדולות בעיר: צ'יינהטאון או הרובע היהודי. על פי העדפתכם האישית, בחרו בין צימעס לאגרול לארוחת הצהריים.
עשו את דרככם מערבה אל מאר, רחובה הראשי של אנטוורפן. תוכלו לצאת למסע קניות קצר בחנויות שברחוב או בהיכל הפסטיבלים העירוני המרשים, שהפך ב–2007 לקניון. מן המאר המשיכו לביתו של פטר פאול רובנס, גדול האמנים הפלמים ותושב מקומי. להתרעננות, עצרו ל"בולקה" – כוס צוננת של בירה דה קונינק באחד הפאבים בכיכר התאטרון.
התקדמו לשכונת סנט אנדריס דרך תאטרון בורלה רב התלאות. לאחר ביקור במוזאון האפנה תוכלו לבדוק את הקולקציות האחרונות בשלל חנויות המעצבים היוקרתיות שברובע הלטיני.
שובו אל מרכז העיר, אל קתדרלת גברתנו, המארחת כמה מן הטריפטיכונים המופלאים של רובנס. דרך רחוב Koepoort וכיכר פלקון המתחדשת דלגו צפונה, אל ה"אי הקטן" שהוא רובע אלנדג'ה. כאן, בין רציפי הנמל הישן, ניתן להעביר שעתיים תמימות במוזאון MAS המרתק; לקראת השקיעה מהרו אל הגג כדי להשקיף על העיר כולה מלמעלה. את היום סיימו בביקור באחד מעשרות הפאבים והמועדונים שבאזור.

48 שעות באנטוורפן
סעדו ארוחת בוקר בבית קפה אפנתי בדרום העיר – הט זוד. לפי נטיית לבכם בחרו בין המוזאון לאמנות עכשווית למוזאון הצילום. עצרו לרגע כדי להתפעל מבניין בית המשפט החדש, ולאחר שתחליטו האם גגו המשונן מזכיר לכם כרישים או פרפרים, המשיכו עם חשמלית מספר 8 אל שכונת זורנבורג . ברחוב כוחלס–אוסי שלפו את המצלמות ולכדו בעדשה כמה שיותר מבנייני האר–נובו עוצרי הנשימה. במאפייה של השף ג'וליאן בורלה  תמצאו מאפים בלגיים מסורתיים טעימים להפליא.
חשמלית מספר 11 תשיב אתכם לכיכר הירוקה שבמרכז העיר העתיקה. כדי לקבל מושג כיצד נראתה העיר בימיה היפים, שימו פעמיכם אל פלייקנסכאנג, סמטה שהשתמרה באופן מושלם מן המאה ה–16. לא הרחק שוכן אחד המוזאונים המעניינים בעיר, המוקדש לבית הדפוס של משפחת פלנטין–מורטוס.
לאחר הליכה קצרה בטיילת שעל גדות הסכלדה לכיוון מבצר הסטן, רדו אל מעמקי האדמה וחצו את מנהרת סנט אנה אל לינקראובר שבגדה המערבית של הנהר. כאן תוכלו ליהנות מתצפית פנורמית על העיר ועל אורות הנמל, וכן ממסעדות מולים ודוכני צ'יפס ככל שהעין משגת.
בלילה צאו אל קולימנטור, הפאב הנודע באנטוורפן ואחד המפורסמים בבלגיה כולה, שבו מגישים בירות נדירות בנות 20 ו–30 שנה. אם בקצת קולטורה חשקתם, בדקו את לוח ההצגות בבית האופרה הפלמית או בתאטרון דה רומא.

נוסעים לאנטוורפן? הזמינו את מדריך אנטוורפן

Share.

Comments are closed.