היער השחור: רכבות, נופים ומה שביניהם

0

רבות אפשר לספר אודות מסלולי הטיול המרהיבים ביער השחור. נוכל להציע מגוון טיולי אופניים נהדרים ולציין גם את הדרך המסורתית – השכרת רכב וטריפת הנופים מחלון האוטו. אך אם אתם מחפשים חידוש מרענן שמשלב את נופיו היפים ביותר של היער עם מיזוג אוויר, קפֶטריה, ללא צורך בנהג וכמעט לגמרי בחינם – זה הזמן לצאת למסע ברכבות היער השחור.
היער מרושת כולו במסילות, לאורכו ולרוחבו. בכל מחוז מופעלות הרכבות על ידי חברה אחרת, אך הן כולן מחוברות זו לזו וליעדים בכל גרמניה ואירופה, ומאפשרות מעברים קלים ומהירים ממקום למקום. אז כיצד הן משלבות את הנופים היפים ביותר? כשאומרים "רכבת היער השחור" מתכוונים בדרך כלל לרכבת ההיסטורית המחברת בין אופנבורג שבמערב היער, הסמוכה לשטרסבורג, לבין זינגן השוכנת בסמוך לאגם קונסטנס במזרח. בניית המסילה הכפולה בת 150 הק"מ הסתיימה בשנת 1873 והיא עוברת ב–39 מנהרות, על שני גשרים גבוהים ומטפסת 650 מ'. עד היום מתגאים הגרמנים בתכנון המופתי של המסילה, בעיקר בין העיירות האוזאך וסנקט גאורגן, שבה שוכנת תחנת הרכבת הגבוהה ביותר ביער השחור. בין שתי העיירות הללו מתרחש עיקר הטיפוס לגובה. זהו החלק המרשים ביותר של הנסיעה ולא כדאי להעביר אותו בשירותים או בקניית מזון!
ודאי תאמרו לעצמכם "בסדר, את זה אנחנו יכולים לעשות עם רכב מבלי להיות תלויים בלוח הזמנים של הרכבות". ובכן, הנסיעה ברחבי היער השחור בתחבורה הציבורית כולה, וברכבות בפרט, לא תעלה לכם גרוש. ואת זה כבר לא תוכלו לומר על רכב שכור. השהייה ביער השחור כוללת את כרטיס הקונוס שכלול במחיר החדר ללילה, בין אם תשמשו בו ובין אם לאו, כך שלמעשה אתם משלמים על הנסיעה ברכבת גם כאשר אתם נוסעים ברכב. ייאמר לזכות הגרמנים שהם אלופים בעמידה בזמנים ולכן אפשר לסמוך על לו"ז התחבורה הציבורית ולתכנן את הטיול בהתאם.
רכבת נוספת שכדאי לנסות מכונה "רכבת עמק מורג" המחברת בין ראשטאט ופרוידנשטאדט. היא נוסעת במקביל לכביש היער השחור הגבוה (B500) שנחשב לכביש בעל הנוף היפה ביותר ביער השחור ומכאן אפשר להסיק שרכבת עמק המורג היא בין המסילות עם הנוף היפה ביותר בסביבה. בין פרוידנשטאדט להאוזאך עוברת רכבת עמק קינציג שמתפתלת לאורך נהר קינציג היפהפה בין כפרים ציוריים.
לאורך נהר הריין, בצדו הגרמני, ובמקביל לאוטובאן A5, נוסעת רכבת עמק הריין בין מנהיים בצפון דרך קרלסרוהה ופרייבורג ועד בזל בדרום. זו רכבת שונה במהותה מאלו המוזכרות כאן, היא נעה במהירות 200-250 קמ"ש, היא אינה נכנסת אל תוך היער כלל ומהווה מעבר מרכזי מכיוון צפון אל האלפים השוויצריים. המסילה נבנתה כחלק מהמסילה הראשית של באדן באמצע המאה ה–19, ובתקופות מסוימות נסעה בה רכבת האוריינט אקספרס.
בדומה לרכבת היער השחור, גם רכבת עמק הגיהינום (Höllentalbahn) חוצה את היער ממזרח למערב ומקשרת בין פרייבורג לדונאושינגן, כלומר בין רכבת עמק הריין ורכבת היער השחור המוזכרות כאן. היא עוברת מעל משעול הגיהינום בין הצוקים התלולים והפיתולים החדים שלו, על גשר רוונה שנישא לגובה 41 מ'. הרכבת מגיעה לשיא הגובה בהינטרצארטן. בעבר הטיפוס התלול נעשה באמצעות רכבת על מסילה משוננת שכן השיפוע מגיע עד 5.5 אחוז ונדרש לכך חיכוך גדול מהרגיל. משם יורדת הרכבת דרך טיטיזה ונוישטאדט ומתפתלת בין עיירות ונופים מתחלפים עד נקודת הסיום. בטיטיזה מתפצלת הרכבת לקו נוסף המכונה רכבת שלושת האגמים – טיטיזה, וינדגפלואיר ושלוכזה. בדונאושינגן אפשר לקפוץ על רכבת היער השחור ולהמשיך במסע לאן שתחפוץ נפשכם.

מנור בצר

נוסעים ליער השחור? להזמנת המדריך לחצו כאן

Share.

Comments are closed.