היער השחור: השביל המערבי

0

עמותת היער השחור (Schwarzwaldverein) סימנה את השביל המערבי (Westweg) שבין פורצהיים לבזל כבר בשנת 1900, ובכך הפך השביל לטרק הארוך הראשון בגרמניה. מאז ועד היום הוא מתוחזק על ידי עשרות אלפי המתנדבים של העמותה היושבת בפרייבורג. השביל המערבי הוא חלק מהמסלול האירופי נורבגיה-סיציליה E1, והוא הטרק הראשון שקיבל את תו האיכות מטעם מדינת באדן–וירטמברג ב–2006.
תחילתו של מסלול זה בעיר פורצהיים, הממוקמת בחלקו הצפוני של היער השחור, והוא מסתיים לאחר 280 ק"מ של נופים הרריים ומיוערים, בעיר בזל שבשווייץ. השביל מחולק ל–12 מקטעים כאשר בתחילת כל אחד מהם תראו שער גדול ובו חותמת. אם תאספו לפחות תשע חותמות במהלך המסלול תוכלו לקבל מתנה קטנה במרכזי המידע לתיירים בעיירה הסמוכה. את המסלול ניתן לזהות על ידי סימון מעוין אדום על רקע לבן.
שבעת המקטעים הראשונים מתחילים כאמור בפורצהיים, ובמהלכם תמצאו עצמכם הולכים דרך יערות רחבי ידיים, ביצות ואגמים ציוריים קטנים. תגיעו לסלעים המפורסמים של עמק מורג לכיוון פורבאך. לאחר מכן תעפילו לאחת התצפיות היפות של המסלול, הנמצאת על הפסגה הגבוהה ביותר בחלקו הצפוני של היער השחור, המכונה הורניסגרינדה (Hornisgrinde). משם יורד המסלול המתפתל לאורך כביש היער השחור הגבוה  ועובר דרך עמק קינציג המרהיב והעיירה האוזאך. בטיטיזה, לאחר 176 ק"מ, מתפצל השביל לשני מסלולים נפרדים שנפגשים לבסוף בבזל.
ההמשך המערבי של השביל יוצא מטיטיזה לכיוון הינטרצארטן ומשם מטפס עד לפסגת פלדברג – ההר הגבוה ביותר ביער השחור. מיד אחריה ממשיך אל פסגת בלכן (השנייה בגובהה). אחרי העיירה בלאואן ממשיך המסלול כולו בירידה דרך אדמת המרקיזים  עד בזל.
החלק המזרחי של המסלול עובר לאורך הגדה המזרחית של טיטיזה, מקיף את פסגת הרצוגנהורן, חוצה את פסגת בלוסלינג ואת פסגת הוהה מור (Hohe Möhr) שבראשה מגדל תצפית עם נוף פנורמי נפלא. בחציו השני הוא עובר דרך מספר עיירות בדרום היער השחור כמו שווייגמט והאסל עד נקודת הסיום בבזל.
השביל עובר בין עיירות וכפרים רבים כך שאפשרויות הלינה והמזון בלתי נדלות. תוכלו לבחור בין מלונות יוקרה, הוסטלים ואף קמפינג. כדי להקל על המטיילים יש ביער השחור מספר שירותי הובלה שישמחו להעביר את ציוד הלינה שלכם מנקודה לנקודה מדי יום. ניתן להזמין טיול מאורגן מחברת התיירות של היער השחור (פרטים באתר:
www.schwarzwald-tourismus.info). לאורך המסלול פזורות תחנות אוטובוס רבות ואפשר לדלג על מקטעים מסוימים, לקצר את מספר ימי הטיול ואף לבחור מקטע אחד ולצאת לטיול בן יום אחד בלבד.
www.westweg.de

נוסעים ליער השחור? להזמנת המדריך לחצו כאן

Share.

Comments are closed.