הורדוס: חייו ומותו של מלך יהודה

0

האלבום עוקב אחר בנייתה של התערוכה הגדולה על הורדס במוזיאון ישראל, תוך כדי התמקדות בתולדות חייו של הורדוס, בשינויים בתפיסת דמותו במחקר, בעבודתו של פרופ' אהוד נצר שחקר וחשף את בנייניו וארמונותיו של המלך הבנאי, ובעבודת השחזור והבנייה של התערוכה במעבדות של מוזיאון ישראל. 
במשך שלוש שנים עקב ידין רומן, עורך האלבום, אחר עבודת המעבדה של מוזיאון ישראל בשחזור המוזוליאום של הורדוס, התמונות שעיטרו את קירות חדר האירוח המלכותי בהרודיון, בשיחזור חדר הכס ביריחו, האמבטיה המלכותית ועוד.
בבד בבד עם תיעוד השחזור, רואיינו חוקרים וארכיאולוגים שעבדו יחד עם פרופ' אהוד נצר אנשי משלחות החפירות להרודיון, לקיסריה, ליריחו, מצדה וקיפרוס ועוד, יחד עם חוקרים והיסטוריונים, בארץ בוחו"ל, העוסקים בימי הבית השני ובתקופת שלטונו של הורדוס.
באלבום מוצגים הממצאים מימיו של הורדוס ושלבי בניית התערוכה בתמונות ובשיחזורים, יחד עם פרקים העוסקים בחייו של הורדוס, בתככי בית המלוכה ההרודיאני, במקורות ההיסטוריים ובתהליך המרתק במחקר האקדמי שבו הפך ה"עבד האדומי" ומשתף הפעולה עם האויב הרומי, לגדול הבנאים והמלך שהביא 30 שנות שלום לממלכת יהודה. 

Share.

Comments are closed.