שיקגו: עשרת הגדולים

0

1. מכון האמנות של שיקגו
אם יש לכם זמן לראות רק מוזאון אחד בעיר – זהו המוזאון שכדאי לבקר בו. אוסף הציורים האימפרסיוניסטים הענק, הכולל מספר יצירות של מונה, ולצידו גלריית האמנות המודרנית האמריקנית מספקים הצצה נדירה ליצירות מופת כדוגמת נצי לילה (nighthawks) של אדוארד הופר ואמריקן גותיק של של גרנט ווד.

2. פארק מילניום
בפארק המרהיב הזה נמצאים כמה מן האטרקציות המעניינות בעיר, וכולן בחינם. אסור להחמיץ את בימת ההופעות המודרנית שעיצב האדריכל פרנק גרי ואת הג'יי פריצקר פאביליון שנראה כאילו הובא מהחלל החיצון. גולת הכותרת של הפארק הוא הפסל "שער העננים" (Cloud Gate) של הפסל אניש קאפור. הפסל הפך לאחד מסמלי שיקגו.

3. מגניפיסנט מייל
"המייל המפואר" הידוע גם כ"מאג מייל" הוא שדרת הקניות המרכזית של העיר. לצד מבנים היסטוריים נמצאות חנויות הדגל של כל הרשתות האמריקניות.

4. מגדל וויליס
המגדל הגבוה בארצות הברית שהיה המגדל הגבוה ביותר בעולם עד 1998. מהקומה ה=103 אפשר לתצפת על כל מדינת אילנוי ועל חלק מהמדינות הסמוכות לה.

5. חוף אוק סטריט
למרות ששיקגו אינה מפורסמת בשל חופיה בעיקר בזכות מזג האוויר הבלתי צפוי, היא התברכה במספר חופים נאים לגדת אגם מישיגן. חוף אוק סטריט הוא היפה מכולם  ו אם הגעתם לעיר באחד מימי השמש הנדירים הפוקדים אותה, כדאי לבקר בו.

6. קמפוס המוזאונים
על גדות אגם מישיגן בקצהו הדרומי של פארק גראנט ניצבים זה לצד זה שלושת המוזאונים הגדולים בעיר:  "אקוואריום שד", "מוזאון פילד" ו"פלנטריום אדלר". זהו מקום לשיטוט בין דגי הענק של האקוואריום, לצפייה במצגות האינטרקטיביות שבפלנטריום, ולביקור בתצוגות המרתקות של מוזאון פילד לטבע.

7. הסקונד סיטי
קבוצת תיאטרון האילתור הראשונה והמובילה בארצות הברית. "הסקונד סיטי"  הוא המקום שממנו יצאו שלל כוכבי קומדיה אמריקניים כדוגמת ביל מורי, מייק מאיירס, טינה פיי ועוד אינספור אחרים. כדאי לצפות כאן באחד ממופעי האלתור המצחיקים המועלים מדי לילה, ואולי לגלות את כוכב הקומדיה הגדול הבא.

8. מוזאון המדע והתעשייה
מוזאון המדע והתעשייה הוא האטרקציה המשפחתית המומלצת ביותר בשיקגו. המבנה הענק מכיל שלוש קומות עמוסות בתערוכות מאירות עיניים ביניהן מכרה פחם שאפשר לטייל בו וצוללת גרמנית ממלחמת העולם השנייה.

9. נייבי פייר
האטרקציה התיירותית המצליחה בשיקגו. הרציף הזה המזדקר לתוך אגם מישיגן עמוס בפעילויות לכל המשפחה מגלגל הענק בן 45 המטרים ועד למוזאון ילדים אינטרקטיבי.

10. ריגלי פילד
אצטדיון הבייסבול הפופולרי הוא ביתם של ה"שיקגו קאבס", אחת הקבוצות הגרועות של ליגת הבייסבול האמריקנית, המפורסמת באוהדיה הנלהבים. כדי לראות את תושבי שיקגו האמיתיים כדאי להגיע לאצטדיון לצפות במשחק או אפילו לסייר באזור לפני או אחרי אחד המשחקים. אלפי אוהדים צובאים על ברי הספורט שסביב האצטדיון ומביעים את אהבתם ונאמנותם לקאבס, קבוצת הבייסבול שלא זכתה באליפות מאז 1908.

נוסעים לשיקגו? להזמנת המדריך לחצו כאן

Share.

Comments are closed.